chloe moretz - biography.

20. října 2014 v 12:58 | © moretz-peltz

"I hope to make acting my career for the rest of my life, if I can. If acting doesn't work out I'd love to produce, direct, or write. I just want to stay in this business. That would be my number one thing. I always want to be an actress."

Chloë Grace Moretz je americká herečka, která se narodila 10. února 1997 v Atlantě v Georgii. Její matka Teri je zdravotní sestra a otec McCoy Lee je plastický chirurg. Dále má čtyři bratry: Trevor, který je rovněž herec, Brandon, Colin a Ethan. O své rodině říká, že je velice křesťanská a má německé, anglické a trochu skotské a velšské kořeny. Její bratr Trevor jí dělá "agenta" a doprovod na schůzky a cesty, když nemůžou rodiče. V roce 2002 se s matkou a Trevorem přestěhovali z Cartersville v Georgii do New Yorku, kam byl Trevor přijat na Professional Performing Art School. Tam se Chloë začala poprvé zajímat o herectví. Trevor jí začal učit věci, které se sám naučil ve škole. Když si rodina uvědomila, jak jí herectví baví, rozhodli se, že s Chloë zajdou na konkurzy.

Její první rolí v Hollywoodu byla Violet ve dvou epizodách seriálu The Guardian (2001) a dále první filmovou rolí byla Molly ve filmu Heart of the Beholder (2005). Do povědomí diváků se dostala, ale až díky roli v hororu 3:15 zemřeš (2005). Jenže kvůli svému nízkému věku se nesměla premiéry zúčastnit. Později v roce 2006 byla nominována na cenu Young Artist Award za roli v hororu 3:15 zemřeš. Po tomto filmu začala její kariéra nabírat na obrátkách. Dostávala hostující role v televizi a stejně tak získala další menší roli ve filmu Agent v sukni 2 (2006). Mezi její do té doby nejznámější role v televizi patřila role Kiki George v televizním seriálu Dirty Sexy Money (2007) a Sherri Maltby v Zoufalých manželkách (2004). Mezi další filmy patří The Poker House (2008), kde si zahrála zneužívané dítě po boku hereček Selmy Blair a Jennifer Lawrence.

Dnes už je Chloë Grace Moretz zkušená i v oblasti dabingu. V letech 2007-2009 namluvila postavu Darby v animovaných příbězích Medvídka Pú. V roce 2008 dabovala postavu Young Penny v animáku Bolt - pes pro každý případ. O další dva roky později namluvila postavu Mindy Macreadyové alias Hit-Girl ve videohře Kick-Ass: The Game a v roce 2012 propůjčila hlas Emily Kaldwin ve hře Dishonored.

V roce 2010 udělala průlom ve světe filmu svou prozatím největší rolí, Mindy Macready aka Hit-Girl, v akčním filmu Matthewa Vaughna Kick-Ass, který je založen na stejnojmenné sérii komiksů od Marka Millara a Johna Romita Jr. V tomto filmu si zahrála po boku hollywoodské hvězdy Nicolase Cage. Kvůli tomuto filmu se učila bojová umění a většinu scén ve filmu točila sama bez pomoci kaskadérů. Ve stejném roce si také střihla roli 12-ti leté upírky v mysteriózním hororu Ať vejde ten pravý. V následujícím roce si v thrilleru Texaský kat zahrála roli Ann Sliger.

Mezi její další filmy patří Hugo a jeho velký objev (2011), který byl nominovaný na 11 Oscarů a z toho jich pět vyhrál. Ve stejném roce vzniknul film Hick, natočený podle novely spisovatelky Andrea Portes, ve kterém si Chloë zahrála hlavní roli venkovské dívky Luli, která uteče z domu. V roce 2012 se objevila ve filmu Tima Burtona, Temné stíny, v roli Carolyn Stoddard.

V roce 2013 se opět objevila v roli Hit-Girl v pokračování Kick-Ass 2. Po vydání obdržel film různé kritiky, ale výkon Chloë Grace Moretz byl opět velice chválen. V roce 2013 se dále objevila v části filmu Movie 43 a dramatu, podle knižní předlohy Stephena Kinga, Carrie.

Kromě světa filmu je Chloë známá i ve světě módy. Do dneška už se objevila a fotila pro časopisy Flaunt, Vogue, Teen Vogue, Jalouse, Marie Claire, Interview, Elle, Love Magazine, InStyle a další. V roce 2012 se stala tváří americké oděvní společnosti Aéropostale. (zdroj)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama